Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left

آیا شامپو بچه برای بزرگسالان مناسب است؟

آیا شامپو بچه برای بزرگسالان مناسب است؟
By bizzone24 bizzone24 7 مهٔ 2022 No comments

به زبان ساده، استفاده از شامپو بچه برای بزرگسالان مجاز است و حتی در برخی موارد توصیه می شود البته تاثیر محصولات کودک برای بزرگسالان به اندازه محصولاتی که به صورت تخصصی در داروخانه ها به فروش می رسند، نیستند. اما می توان در برخی از موارد از آن ها استفاده کرد. وقتی صحبت از این می شود که آیا ما بزرگسالان می توانیم از شامپو بچه برای شستن موهای خود استفاده کنیم، پاسخ بحث را می توان به دو قسمت کلی تقسیم کرد که شامپو های مخصوص کودکان به دلیل ساختار متفاوت موهایشان برای بزرگسالان مناسب نیستند. از جهت دیگر، گفته می شود که تا زمانی که سلامتی مو های شما تهدید نشود، مهم نیست از چه شامپویی استفاده می کنید.

در پاسخ به این سوال که آیا شامپو بچه برای بزرگسالان مناسب است، چیزی که می توانیم بگوییم این است که همه چیز به مشکل مورد نظر شما و آنچه می خواهید در پایان مراحل شستشو به دست آورید، بستگی دارد. احتمالا قبلا بار ها متوجه شده اید که شامپو های مارک های مختلف تأثیر متفاوتی روی ما دارند. برخی از محصولات باعث صافی و براقی مو های ما می شوند و برخی دیگر موهای ما را خشک و سفت می کنند. این مسئله معمولاً به دلیل نوع محتوای شامپو ها اتفاق می افتد. اگر به لیست مواد تشکیل دهنده محصول که در روی بسته بندی آن درج شده است، دقت کنید، خواهید دید که بسیاری از محصولات حاوی عنصری به نام سدیم لوریل سولفات هستند. این ماده برای کف کردن شامپو به آن اضافه می شود، اما همه ما می دانیم که کف کردن زیاد به معنی تمیزی بیشتر مو ها نیست. این مواد را به شامپو ها اضافه می کنند تا کف کنند، اما کف زیاد لزوما به معنای تمیزی مو نیست. با این حال، این ماده سبب می شود مو های شما بیش از حد خشک شود و علاوه بر آن هیچ کمکی به تغذیه مو های شما نمی کند. یکی از دلایلی که پس از حمام احساس می کنید موهایتان مانند نی خشک و سفت شده است، وجود همین ماده در شامپوی شما است.

مزایای استفاده از شامپو بچه

مزایای استفاده از شامپو بچه

اگر تا به حال به جای شامپوی همیشگی خود از شامپو بچه استفاده نکرده باشید، ممکن است به نظرتان برسد که انجام چنین کاری غیر منطقی است. البته در این میان برخی می گویند که محصولات کودک بسیار گران تر از محصولات بزرگسال است و برخی دیگر اصرار دارند که شامپو های بچه برای مو های بزرگسالان بی فایده است اما بیایید واقعیت ها را در نظر بگیریم:

  • به طور کلی شامپو بچه واقعاً کمی گران تر از شامپو های معمولی هستند. با این حال، مواد تشکیل دهنده آن ها عاری از هر گونه مواد شیمیایی مضر و آسیب زا است. دیگر تصمیم با خودتان است که از این محصولات استفاده کنید یا خیر.
  • از نظر سلامتی، شامپو های بچه برای بزرگسالان کاملاً بی ضرر هستند. علاوه بر این، آنها حتی در مقایسه با بسیاری از محصولات معمولی سالم تر و ایمن تر هستند. بنابراین در پاسخ به این سوال که آیا شامپو بچه برای بزرگسالان مناسب است، می توانیم بگوییم که این شامپو یکی از ملایم ترین شوینده ها برای مو های شما به حساب می آید.
  • افراد اغلب در مورد قدرت شستشوی موی خود با شامپو های بچه نگران این مسئله هستند که این شامپو ها به همان اندازه که مو های کودک را تمیز می کند، تاثیری بر روی مو های بزرگسالان ندارد. این حرف به هیچ عنوان از لحاظ علمی موثق و تایید شده نیست زیرا این شامپو ها مانند شامپو های بزرگسالان برای تمیزی مو کارآمد هستند.
  • اگر محتویات شامپو بزرگسال و بچه را با هم مقایسه کنیم، خواهیم دید که شامپو بچه عاری از مواد مضری مانند پارابن یا سولفات است. از آنجایی که مو های ما روزانه در معرض آسیب هوای آلوده و نوسانات دما هستند، شاید بهتر باشد که حداقل به فکر درمان آن با یک محصول شستشوی ملایم باشیم.

آیا شامپو بچه برای رشد مو مفید است؟

آیا شامپو بچه برای رشد مو مفید است؟

هیچ مدرک و واقعیت علمی این مسئله را تایید نمی کند که شامپو بچه به طور مستقیم به رشد مو کمک می کند. راستش را بخواهید، بسیاری از کارشناسان معتقدند که شامپوی معمولی برخلاف آنچه بسیاری از برند ها می گویند، باعث رشد مو های شما نمی شوند. از طرف دیگر، برخی از شامپو ها برای احیای پوست سر شما تهیه شده اند و مواد به کار رفته در آن ها می تواند به سلامت و رشد مجدد مو های شما کمک کند. بنابراین، شامپو بچه ممکن است شما را از آسیب های مواد مضر در شامپو ها در امان نگه دارد و شوینده ای ملایم و مناسب برای مو های شما باشد، اما به هیچ عنوان خواص درمانی نداشته و باعث رشد مو های شما نخواهد شد.

آیا شامپو بچه برای پوست سر خشک مفید است؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، شامپو بچه حاوی هیچ یک از مواد شیمیایی مضر موجود در بسیاری از شامپو های بزرگسالان مانند سدیم لوریل سولفات نیست. این مسئله منجر به کف کردن کمتر شامپو بچه می شود و می تواند از خشکی مو و پوست سر شما جلوگیری کرده و انتخابی مناسب برای پوست های حساس باشد.

آیا بزرگسالان می توانند از شامپو بدن کودک استفاده کنند؟

آیا شامپو بچه برای بزرگسالان مناسب است

همانطور که هیچ کس نمی گوید بزرگسالان نمی توانند از شامپو بچه استفاده کنند، همین امر در مورد شستشو بدن نیز صدق می کند. این محصول فقط یک شستشوی مناسب برای کودکان است زیرا فاقد مواد شیمیایی مانند سولفات است. بسیاری از آنها نیز فاقد رنگ و عطر هستند و انتخابی مناسب برای افرادی به حساب می آیند که پوست حساسی دارند. بنابراین پاسخ این سوال که آیا شامپو بچه برای بزرگسالان مناسب است یا نه، می تواند مثبت باشد.

البته اگر علاقه مند به محصولات عطری هستید، شامپو بچه فاقد عطر قوی و ملموس است پس بهتر است از شوینده های بزرگسالان استفاده کنید. با این حال، اگر می خواهید یک ماده پاک کننده ملایم و فاقد مواد مضر داشته باشید، شامپو بدن کودکان برای شما انتخابی ایده آل است.

بحث بین اینکه کدام نوع شامپو بهتر است بستگی به این دارد که نیاز و هدف شما از استفاده از شامپو چیست.

بسیاری از افراد می گویند که آیا شامپو بچه برای بزرگسالان مناسب است یا حتما لازم است تا از شامپو های بزرگسالان استفاده کنیم؟ شامپوی معمولی بزرگسالان تاثیرات زیادی بر روی مو های ما می گذارد. این تاثیرات می توانند هم خوب و هم بد باشند. اگر به محصولی نیاز دارید که تمرکز آن بر ترمیم و باز سازی مو های شما باشد، بهتر است به سراغ محصولات تخصصی بزرگسالان بروید زیرا شامپو بچه برای چنین کاربردهایی در نظر گرفته نشده است.

اگرچه شامپو های معمولی فراوانی وجود دارند که نتیجه طبیعی و مطلوبی را به شما ارائه می دهند، اما این احتمال وجود دارد که آن ها حاوی مواد مضر باشند اما با استفاده از شامپو بچه، می توانید از سالم بودن و ملایم بودن شامپو اطمینان حاصل کنید.