Product was successfully added to your shopping cart.

BiPAP

فیلترها
تنظیم جهت صعودی

۱۵ آیتم

تنظیم جهت صعودی

۱۵ آیتم

دستگاه BiPAP مانند دستگاه CPAP برای درمان بیماران مبتلا به آپنه خواب(وقفهٔ تنفسی) به کار می رود. هر دو دستگاه، هوا را تحت فشار قرار می‌دهند و هوا را از طریق ماسک به راه‌های تنفسی بیمار وارد می‌کنند. فشار هوا، انسداد عضلات گلو را از بین می‌برد و گرفتگی تنفسی را رفع می کند. CPAP و BiPAP موجب می شوند تا بیماران به راحتی و به طور منظم در طول شب تنفس کنند.
برای برخی از بیماران که تحمل فشار مداوم برایشان سخت است مقاومت در برابر هوای ورودی می‌تواند دشوار باشد، چون فشار بازدم آن‌ها لزوما با فشار CPAP یکسان نیست و در مواقع دم از طرف سیستم تنفسی فشاری وجود ندارد. اما BiPAP‌ شامل ویژگی زمان‌بندی تنفس می باشد که میزان تنفسی را که فرد باید در هر دقیقه‌ مصرف کند اندازه‌گیری می‌کند. اگر زمان بین نفس‌ها بیش از حدتشخیص داده شود، دستگاه می‌تواند به سیستم تنفسی فرد فشار موقتی وارد کند.

مهم ترین تفاوت بین BiPAP و CPAP این است که BiPAP دو تنظیم فشار دارد: فشار تجویزی برای استنشاق (ipap) و فشار پایین برای خروج (epap) که این تنظیمات دوگانه اجازه می‌دهد تا هوا در رگ‌های خونی بیمار جریان یابد.
BiPAP برای بیماران آپنه خواب با تنظیمات فشار بالا یا سطوح اکسیژن پایین و بیماران مبتلا به اختلالات قلب و عروق مانند نارسایی احتقانی قلب و افراد مبتلا به اختلالات ریوی یا برخی اختلالات عصبی-عضلانی تجویز می‌شود.