۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

ترازو

فیلترها
تنظیم جهت صعودی

آیتم‌های ۱ تا ۳۶ از مجموع ۸۹ تا

 1. ۱
 2. ۲
 3. ۳
تنظیم جهت صعودی

آیتم‌های ۱ تا ۳۶ از مجموع ۸۹ تا

 1. ۱
 2. ۲
 3. ۳

ترازوی دیجیتال

انواع ترازو دیجیتال جایگزینی مناسب برای ترازوهای معمولی هستند که ویژگی‌های بیشتری داشته و دقیق‌تر خواهند بود. ترازوهای دیجیتالی خطای ممکن در حین اندازه‌گیری را کاهش می‌دهند. روش استفاده از آن‌ها آسان بوده و کافی است فرد بر روی ترازو قرار بگیرد. ترازوهای دیجیتال امروزه اطلاعات متنوع و کاملی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. بسته به نوع ترازو این اطلاعات می‌تواند شامل نسبت چربی، درصد آب بدن، نسبت عضله توده استخوانی، میزان مصرف کالری روزانه و دیگر شاخص‌ها باشند. در اینجا به طور مختصر هر یک از این شاخص‌ها را توضیح می‌دهیم.

ترازو دیجیتال

1. نرخ متابولیسم پایه

نرخ متابولیسم پایه یا همان BMR (Basal Metabolic Rate) حداقل مصرف کالری روزانه (بدون احتساب هرگونه فعالیت) را تعیین می‌کند. این مقدار در واقع میزان مصرف کالری در حالت استراحت است. قابلیت اندازه‌گیری این شاخص بر قیمت محصول در هنگام خرید ترازو دیجیتال تاثیر می‌گذارد.

2. نرخ متابولیسم فعال

ترازو دیجیتال اومرون

نرخ متابولیسم فعال یا  AMR (Active Metabolism Rate)، نرخ و میزان مصرف کالری روزانه ناشی از انواع فعالیت را مشخص می‌کند. به عبارت دیگر نرخ متابولیسم فعال (AMR) حاصل جمع نرخ متابولیسم پایه (BMR) به علاوه میزان کالری مصرفی روزانه ناشی از فعالیت‌های مختلف (مانند پیاده‌روی، ورزش، فعالیت‌های فکری و غیره) است.

3. درصد چربی

درصد چربی یا BF (Body Fat) میزان چربی بدن را تعیین می‌کند. بافت‌های عضلانی از بافت‌های چربی وزن بیشتری دارند؛ به همین دلیل افرادی که فعالیت‌های ورزشی دارند ممکن است با اینکه چربی می‌سوزانند، اضافه وزن را تجربه کنند؛ چراکه با افزایش توده‌های عضلانی، وزن کل بالاتر می‌رود. درصد عضلانی بدن نیز توسط برخی از انواع ترازو دیجیتال سنجش شده و نمایش داده می‌شود.

4. درصد آب بدن

از دیگر شاخص‌ها، درصد آب بدن است. میزان آب بدن نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود. به طور طبیعی 57% وزن بدن یک فرد بالغ را آب تشکیل می‌دهد. در نوزادان، این میزان می‌تواند تا 75% باشد که با افزایش سن، درصد آب بدن کاسته می‌شود. بیشترین کاهش درصد آب بدن تا سن 10 سالگی اتفاق می‌افتد و پس از آن تقریبا ثابت خواهد ماند.

5. توده استخوان

شاخص دیگر توده استخوان یا BM (Bone Mass) است. بیشترین تراکم استخوان در فاصله سنی 30 تا 40 سالگی حاصل می‌شود. با افزایش سن و کهولت، احتمال کاهش تراکم استخوانی و در مواردی پوکی استخوان (به ویژه در زنان) وجود دارد. اطمینان از تراکم استخوانی نرمال بسیار حائز اهمیت است. روش‌های تخصصی دقیقی برای تشخیص تراکم استخوان وجود دارند، لیکن برخی از انواع ترازو دیجیتال می‌توانند ابزار مناسبی برای هشدارهای ابتدایی باشند تا در صورت نرمال نبودن میزان تراکم استخوانی، سنجش‌های دقیق‌تر صورت پذیرد. توانایی اندازه‌گیری این شاخص در زمان خرید ترازو دیجیتال از نکات حائز اهمیت است. بهترین روش جلوگیری از پوکی استخوان تغذیه سالم و دریافت میزان کافی کلسیم به همراه ورزش است.

بهترین ترازو دیجیتال

ترازو دیجیتال

در هنگام خرید ترازو دیجیتال باید نکات مختلفی را مدنظر قرار دهید تا بتوانید بهترین ترازو دیجیتال ممکن را تهیه کنید:

 • هرچه حداکثر وزن قابل تحمل ترازو بیشتر باشد، آن محصول در مقایسه با دیگر نمونه‌ها بهتر خواهد بود..
 • سیستم خاموش شدن خودکار قابلیت مهمی در هنگام خرید ترازو دیجیتال است.
 • مواد به‌کار رفته در ساخت ترازو باید کیفیت بالایی داشته باشد تا ماندگاری محصول تضمین شود.
 • برخی از نمونه‌های ترازو دیجیتال از طریق بلوتوث به انواع گوشی‌های هوشمند متصل می‌شوند.
 • قابلیت حافظه ترازو دیجیتال، امکان ذخیره مقادیر اندازه‌گیری شده و مقایسه آن‌ها را فراهم می‌کند.
 • برخی از مدل‌ها دارای سیستم اعلام وزن هستند که ویژگی جالبی است.

خرید ترازو دیجیتال

ترازو هوشمند

ترازو دیجیتال در انواع مختلفی تولید شده که قیمت‌های متفاوتی دارند. عواملی همچون دقت و حساسیت ترازو، جنس بدنه، زمان اندازه‌گیری، گارانتی محصول، شاخص‌های قابل بررسی و غیره در قیمت ترازو دیجیتال موثر خواهند بود. با توجه به نکات گفته شده در هنگام خرید ترازو دیجیتال باید به سراغ فروشگاه‌های معتبر بروید تا از کیفیت محصول خریداری شده مطمئن باشید. سایت درمان کالا یک فروشکاه اینترنتی معتبر در زمینه فروش تجهیزات پزشکی است. درمان کالا، بهترین انواع ترازوهای دیجیتال از برندهای امرن، بیورر، سکا و میکرولایف را عرضه نموده است.

پیشنهاد می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ترازوها مطالب زیر را در وبلاگ درمان کالا مطالعه فرمایید:

راهنمای انتخاب ترازو

مطلبی کوتاه درباره ی تزاوهای تشخیصی