Product was successfully added to your shopping cart.

ترازو

فیلترها
تنظیم جهت صعودی

آیتم‌های ۱ تا ۳۶ از مجموع ۷۸ تا

  1. ۱
  2. ۲
  3. ۳
تنظیم جهت صعودی

آیتم‌های ۱ تا ۳۶ از مجموع ۷۸ تا

  1. ۱
  2. ۲
  3. ۳

ترازوهای دیجیتال امروزه اطلاعات متنوع و کاملی را در اختیار کاربران قرار می دهند. بسته به نوع ترازو این اطلاعات می تواند شامل نسبت چربی، درصد آب بدن، نسبت عضله توده استخوانی، میزان مصرف کالری روزانه و دیگر شاخصها باشند. در اینجا مختصرا هر یک از این شاخصها را توضیح می دهیم:

نرخ متابولیسم پایه یا (BMR (Basal Metabolic Rate حداقل مصرف کالری روزانه (بدون احتساب هرگونه فعالیت) را تعین می کند. این میزان در واقع میزان مصرف کالری در حالت استراحت است. نرخ متابولیسم فعال یا (AMR (Active Metabolism Rate، در مقابل، نرخ و میزان مصرف کالری روزانه ناشی از انواع فعالیت را مشخص می کند. به عبارت دیگر نرخ متابولیسم فعال (AMR) حاصل جمع نرخ متابولیسم پایه (BMR) به علاوه میزان کالری مصرفی روزانه ناشی از فعالیتهای مختلف (مانند پیاده روی، ورزش، فعالیتهای فکری و ....) می باشد.

درصد چربی یا (BF (Body Fat میزان چربی بدن را مشخص می کند. بافتهای عضلانی از بافتهای چربی وزن بیشتری دارند. به همین دلیل افرادی که فعالیت های ورزشی دارند ممکن است با اینکه چربی می سوزانند، اضافه وزن را تجربه کنند چرا که با افزایش توده های عضلانی بدن وزن کل بالاتر میرود. در صد عضلانی بدن نیز توسط برخی از انواع ترازوهای دیجیتال سنجش شده و نمایش داده می شوند. از دیگر شاخصها، درصد آب بدن است. میزان آب بدن نیز بسیار حائز اهمیت است. به طور طبیعی 57% وزن بدن یک فرد بالغ را آب تشکیل می دهد. درنوزادان، این میزان می تواند تا 75% باشد. با افزایش سن، درصد آب بدن کاسته می شود. بیشترین کاهش درصد آب بدن تا سن 10 سالگی اتفاق می افتد و پس از آن تقریبا ثابت می ماند.

شاخص دیگر توده استخوان یا (BM (Bone Mass است. بیشترین تراکم استخوان در فاصله سنی 30 تا 40 سال حاصل می شود. با افزایش سن و کهولت، احتمال کاهش تراکم استخوانی و در مواردی پوکی استخوان (به ویژه در زنان) وجود دارد. اطمینان از تراکم استخوانی نرمال بسیار حائز اهمیت است. روشهای تخصصی دقیقی برای تشخیص تراکم استخوان وجود دارند، لیکن برخی از ترازوهای دیجیتال می توانند ابزار مناسبی برای هشدارهای ابتدایی باشند تا در صورت نرمال نبودن میزان تراکم استخوانی، سنجشهای دقیقتر صورت پذیرد. بهترین روش جلوگیری از پوکی استخوان تغذیه سالم و یا میزان کافی کلسیم به همراه ورزش می باشد. درمان کالا بهترین انواع ترازوهای دیجیتال ازبرندهای امرن، بیورر، سکا و میکرولایف را عرضه نموده است.

پیشنهاد میشود برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ترازوها مطالب زیر را در وبلاگ درمان کالا مطالعه فرمایید:

راهنمای انتخاب ترازو

مطلبی کوتاه درباره ی تزاوهای تشخیصی